Egy ritka üveg 147 éves pezsgőt aukcióra bocsátanak a londoni Christie's-nél ezen a héten

Ezen az oldalon minden elemet a House Beautiful szerkesztője választott ki. A megvásárolni kívánt egyes tételek után jutalékot kaphatunk.

Kivételesen ritka, 147 éves pezsgősüveget bocsátanak árverésre a héten a londoni Christie's.

Az ikonikus aukciósház a Perrier-Jouët különböző évjáratú pezsgőinek kollekcióját kínálja december 2-án, csütörtökön és december 3-án, pénteken. A kínálat között szerepel egy 1874-es évjáratú Perrier-Jouet Brut Millesime is, amelynek hosszú és mesés története van.

Az 1874-es évjárat történelmet írt a Christie's-nél még 1888-ban, amikor a valaha eladott legdrágább pezsgővé vált aukción. Ez a palack várhatóan 10 000 és 15 000 euró között mozog. 147 éve pihen a Perrier-Jouët dűlő pincéjében, Franciaországban, Epernay régióban.

„Ez nem túl gyakran fordul elő” – mondta Tim Triptree, a Christie’s bor- és szeszesital-részlegének nemzetközi igazgatója. "Alig van ilyen évjáratú palack, talán egy maréknyi, csak olyan hihetetlenül ritkák."

A palack vásárlóját járja a Perrier-Jouët pincebejárás, kóstoló, háromcsillagos étel. Pierre Gagnaire Michelin séf és egy éjszaka a Maison Belle Epoque-ban, a 19. századi családi otthonban. Perrier-Jouët.

„Az idősebb pezsgő sokkal gazdagabbá válik, kissé aranyosabb vagy borostyánsárga színűvé válik, és az aromái felerősödnek, hogy több karamell, mokka, grillezett mogyoró vagy grillezett mandula, és még egy csipetnyi sherry és Madeira is” – magyarázta Triptree. per CNBC. "Az ízt tekintve a pezsgés jelentősen csökkenhet" - tette hozzá. „Talán egy kicsit lapos lesz a bor, vagy csak enyhe szúrás lesz. De továbbra is meg kell őriznie azt a jellegzetes élénk savasságot, amely a pezsgőhöz társul.”

Tól től:Város és vidék USA

Emma DibdinEmma Dibdin egy Los Angeles-i szabadúszó írónő, aki kultúráról, mentális egészségről és valódi bűnözésről ír.

Ezt a tartalmat egy harmadik fél hozza létre és tartja karban, és importálják erre az oldalra, hogy segítsenek a felhasználóknak megadni e-mail címüket. Erről és hasonló tartalomról további információkat találhat a piano.io oldalon.