Hoe winkel een veiling: een deal vinden voor meubels op een veiling

Elk item op deze pagina is met de hand geplukt door een redacteur van House Beautiful. We kunnen commissie verdienen op sommige van de items die u koopt.

Misschien is het een gaaf paar Hans J. Wegner-stoelen die je op eBay hebt bekeken. Of de zonnebril die Lee Radziwill ooit bezat en wordt geveild bij Christie's. Wat het ook is, jij wil het-maar je wilt geen cent meer betalen dan nodig is - en je wilt absoluut niet opgezadeld worden met een blindganger. Wat te doen? We vroegen veilinginsiders om hun allerbeste tips voor online en persoonlijke biedingsoorlogen won. Uiteindelijk is weten hoe je een veiling kunt kopen voor betaalbare meubels en vintage woonaccessoires net als al het andere: het kost tijd en geld. Maar zelfs als je een tekort hebt aan het laatste, kan dit advies je helpen die begraven schat naar huis te brengen waar hij thuishoort:snel.

Vragen stellen

"Doe je onderzoek", zegt Molly Blankenship, een in New York gevestigde ontwerpconsulent die het populaire veiling Instagram-account @Notallbeige beheert en dol is op winkelen

LiveAuctioneers, Stad & Zee, en VeilingNinja. “Je moet de juiste vragen weten om te stellen. Ik heb gemerkt dat vertegenwoordigers van veilinghuizen altijd graag vragen beantwoorden via de telefoon of via e-mail.” Blankenship is voorzichtig om hen om informatie te vragen over de dingen die je niet altijd kunt zien aan de hand van foto's, zoals de leeftijd, de werkelijke staat en "wie het voorheen bezat... is het wiebelig? Zijn er krassen? Hoe vaker je het doet, hoe natuurlijker het wordt om dat soort vragen te stellen.”

Voor Jacquie Denny, oprichter en chief development officer van veilingwebsite Alles behalve het huis, is het vooral belangrijk om de details te krijgen voor online antiekkopers die zich afvragen hoe ze op een veiling moeten winkelen. "Je moet naar binnen gaan, de foto's bestuderen en de beschrijving lezen", zegt ze. “Als je [geïnteresseerd bent in een diamanten ring], kijk dan naar de kleur, helderheid, karaatgewicht op de diamant en maak zeker dat je naar de maat kijkt - [als het te klein is,] besteed je een arm en een been om meer platina toe te voegen aan de band."

Wacht om te bieden

Geduld kan vruchten afwerpen met zowel online als persoonlijke veilingen van vintage en antieke meubels en accessoires. "Als je iets leuk vindt op een veiling ter plaatse, begin dan pas met bieden als de meeste bieders daarop zijn" item hebben zichzelf uitgeput”, zegt Denny, die voor de oprichting in real-life veilingen werkte EBTH. “Je gaat het bod veel hoger stellen als je er vroeg bij bent – ​​laten we zeggen dat vijf mensen op een item bieden; je wilt wachten tot er 3 of 4 zijn afgehaakt en dan inspringen als je vers bent. En over het algemeen is die laatste persoon toch precies waar ze willen stoppen. Dat heet uitputting van de bieder.”

Denny zegt dat dezelfde tactieken van toepassing zijn op online veilingbiedingen. "Je wilt niet te vroeg inspringen, omdat je eigenlijk de biedingen opdrijft", zegt ze. Vergeet het niet en mis de veiling! "Weet wanneer je item afloopt en stel ergens een timer in op je telefoon of computer", zegt ze.

Ga achteruit

De grootste tip voor het persoonlijk winkelen op een veiling, zegt Denny, is om altijd achter in de kamer te staan. Je krijgt niet alleen een goed beeld van de antieke meubels, maar "Je kunt zien wie er tegen je biedt, en de waarheid is dat er veilingmeesters zijn die spookbiedingen zullen aannemen", zegt ze. "Dit is geen oordeel over een veilingmeester, maar het is een praktijk." Ervoor zorgen dat je een uitstekend panorama hebt van het hele publiek “geeft u een idee van wie uw concurrentie is – u kunt hun lichaamstaal bekijken om te zien wanneer ze aarzelen of sterk. Veel bieden is strategie.”

Bied groot

Als je echt hunkert naar iets op een persoonlijke antiek- en vintage meubelveiling, ga dan voor een hoger niveau. "Als biedingen in stappen van vijf dollar stijgen, spring dan in en zeg dat je $ 60 wilt betalen", zegt Denny. "Als je een heel groot bod uitbrengt, zal het de meeste andere mensen meestal afwijzen... ze zullen zeggen: 'deze persoon wil gewoon winnen'. Veel biedstrategie is vertrouwen."

Betaalbaar verzenden

Het is geen verrassing dat de verzendkosten van antieke en vintage meubelen een totale diefstal in een enorme geldput kunnen veranderen, dus denk vooruit wanneer u uw strategie uitstippelt voor het winkelen van een veiling. "Als je iets naar je huis laat verzenden, is het super handig om te weten wat het weegt wanneer je je verzendkosten krijgt", zegt Blankenship. “Dus zorg dat je vooraf een schatting van de verzendkosten hebt. Het kan zo'n hoge meerprijs zijn bovenop wat je ergens voor betaalt!” Blankenship gebruikt vaak uShip om de klus te klaren. "Je sluit in wezen in waar je heen en weer verzendt, wat de afmetingen zijn, het geschatte gewicht en het geeft je een schatting van wat je zou moeten betalen. U kunt zelfs uw eigen prijs noemen, als u flexibel bent in timing. Het is GPS-gevolgd, je kunt een verzekering toevoegen en het is wereldwijd.” Kopers..start uw motoren!

Shop deze veilingen

Soms gaat het bij het kopen van een veiling eigenlijk om *waar* je winkelt. Houd je ogen gericht op deze 11 sites voor belangrijke scores.

LiveAuctioneers

Stad & Zee

Veiling Ninja

Hooizolderveilingen

eBay

Luifelveiling

LandgoedVerkoop. Netto

BidSquare

Onschatbaar

Alles behalve het huis

Volg Huis Mooi op Instagram.