WRJ Design Vul een Jackson Hole Cottage met veilingvondsten
Het Jackson Hole-huis van ontwerpers Rush Jenkins en Klaus Baer is een les in inzichtelijke curatie. Het echtpaar, dat al tien jaar in het pittoreske Wyoming woont en leidt WRJ-ontwerp hebben hun tijdloze esthetiek naar een reeks hoogwaardige huizen gebracht, zoals te zien is in hun boek, Natuurlijke elegantie: luxueus leven in de bergen. Maar voor hun nieuwste project hebben ze hun eigen pension opgeknapt en gevuld met doordachte memorabilia, antiek en lokale flair.
Cue de herfstkleuren, appelcider en elanden-buffel: het is tijd om in te pakken en naar Jackson Hole te gaan.
Terwijl Jenkins slechts 90 mijl ten westen van Jackson Hole in Idaho Falls, Wyoming, opgroeide, groeide Baer op in de North Georgia Mountains. "Rond 2009 waren we aan het wandelen in de buurt van Yellowstone en keken elkaar aan en zeiden: waarom verhuizen we niet naar het westen?" Baer herinnert zich, na jaren in New York City te hebben gewoond. Ze verlangden ernaar om datzelfde filmische landschap in hun dagelijks leven te brengen.
William Abranowicz
Ze werden al snel verliefd op een gezellig stenen en teruggewonnen houten huisje, gebouwd omstreeks 1952 en omgeven door tientallen jaren oude sparren. Hun buurt, Gill Addition, een uniek gebied vier blokken van het stadscentrum, grenst ook aan de grens de National Elk Refuge, een perceel van 25.000 hectare waar elanden, bizons, zwanen, adelaars, forellen en benijdenswaardige bezienswaardigheden bekijken.
Met een oppervlakte van 2.000 vierkante meter had hun twee verdiepingen tellende pension veel potentieel, maar bevatte het "typische afwerkingen van de jaren zestig, die niet op het niveau waren van de esthetiek waar we op hoopten", zegt Jenkins. Door het volledig te strippen en witte tong-en-groef scheepslap, eiken vloeren en teruggewonnen barnwood toe te voegen hout, het huis is een supergezellig toevluchtsoord geworden dat aanvoelt alsof het rechtstreeks uit de herfst komt sprookje.
William Abranowicz
Bij het decor draait alles om het omarmen van de natuurlijke elementen en het in lagen aanbrengen van de geschiedenis. In de woonkamer, het centrale middelpunt van het huis, is er een open haard met steen uit een nabijgelegen steengroeve in Idaho, een trofeekop uit 1892 uit de collectie van de Duitse keizer Kaiser Wilhelm II, een meetlat met glazen blad die het paar in de Hamptons kocht, en een reeks kunstafdrukken uit de 18e eeuw van de productieve Italiaanse architect en kunstenaar Piranesi (gekocht bij Christies).
William Abranowicz
Die warmte en duidelijke aandacht voor detail gaat door in de rest van het huis. De keuken werd eveneens gestript, hoewel de indeling intact bleef. Daar gingen ze met witte Shaker-kasten, Sub Zero-apparaten en een koelkast met panelen. De kleine ontbijthoek is, net als de woonkamer, een schat aan antiek, zoals de teruggevonden stoelen van koeienhuid die ze van een veiling hebben gekregen. Als je goed kijkt, zie je zelfs schetsen van Baer zelf die hij op school maakte op Parsons School of Design.
"Het was leuk om deze kleine oase te creëren", zegt Jenkins.
William Abranowicz
Aan de voorkant van het huis creëerden de twee een kunstnis die rechtstreeks uitzicht biedt op de achtertuin, terwijl een parelmoer en walnootkast in de foyer staat. "Ik ben dol op dit stuk", zegt Jenkins. "Je hebt dit kleine kastje en het neemt niet veel ruimte in beslag, maar het is super interessant en elegant."
William Abranowicz
In de grote slaapkamer omringt Loro Piana de kamer met luxe. Er is een kraanschilderij van een lokale kunstenaar Kathryn Mapes Turner (wat een speciale betekenis heeft voor het paar, als kraanvogels partner voor het leven), plus een boek met de eerste geschriften van Maarten Luther uit de jaren 1500.
William Abranowicz
Hoewel er te veel prachtige stukken in dit huis zijn om echt op te vallen, heeft het paar het ontwerp verbeterd en bewezen dat zinvolle curatie tijd kost.
William Abranowicz
Volg Huis Mooi op Instagram.