Madcap Cottage auksjon er hva grandmillennial drømmer er laget av

Hvert element på denne siden ble håndplukket av en House Beautiful-redaktør. Vi kan tjene provisjon på noen av elementene du velger å kjøpe.

Er uke med selvisolasjon hjemme og gjør deg vondt for en designoppdatering? Vel, du har flaks. Fra og med i dag, den herlig maksimalistiske designduoen bak Madcap Cottage, Jason Oliver Nixon og John Loecke auksjonerer ut en flokk av deres personlige samling Leland Little. Den beste delen? Du kan by på nettet. Vent nei, den beste delen? Prisforespørsel starter på bare $ 25, noe som betyr at du kan score store avtaler på historisk betydningsfulle designstykker som er undersøkt av a Grandmillennial favorittdesign -duoen.

Produkt, møbler, seng, jern, tre, løvtre, metall,
Denne Milling Road for Baker -sengen fra Nixon og Loeckes gjesterom (ovenfor) er en del av auksjonen.

Leland Little

Du ser, auksjonen består av stykker som Nixon og Loecke dem selv kjøpt gjennom årene på auksjoner, eiendomssalg og loppemarkeder. "John og jeg elsker å plukke stykker med opprinnelse," sier Nixon. "Vi ser på oss selv som forvaltere." Og så, blant brikkene på blokken på Leland Little er slike designhistoriske perler som vintage stykker fra Baker og McGuire samt antikviteter skåret fra hjemmene til sosialisten CZ Guest og dekoratøren Nancy Lancaster og det originale Eden Roc -hotellet i Miami.

Mange av elementene har blitt restaurert av Madcap-duoen, og noen har gitt en dose av sin mønsterglade stil. "Vi skaffer oss disse tingene, vi styrker dem, gir dem litt kjærlighet, og så vil vi se dem bevege seg på nye hender," forklarer Nixon.

Gardin, møbler, rom, interiørdesign, stue, stol, vindusbehandling, sofa, tekstil, hjem,
Kurvmøbler fra duoens solrom er også en del av salget.

John Bessler

Som alle følgere av deres Instagram vil vite, Loecke og Nixon er de ultimate forhøyede DIYerne. "I helgene er vårt go-to-prosjekt polering av ting fra 1700-, 1800- og 1900-tallet," ler Nixon. Fans av Madcap Cottage vil være spesielt glade for å vite at brikkene som selges ikke bare kommer ut av noen lager - Loecke og Nixon har bodd med dem i årevis i sitt maksimalistiske fantasihjem, kjærlig kalt House of Bedlam.

"Vi kjøper ikke bare ting for å ha mer," sier Loecke. "Dette er alt vi virkelig elsket og hadde i hjemmene våre - på godt og vondt. De kommer med gode minner og historie. "Pluss, påpeker han, den høye kvaliteten som er bevist ved flere tiår (eller til og med århundrer) bruk.

Det er ikke dermed sagt at de er perfekte - og med god grunn. "Ingen vil ha perfekt interiør," sier Nixon. "Og faktum er at vi har så mange stykker i hjemmet vårt som kommer fra flotte designere, men de er ikke perfekte, og vi lever faktisk med dem. Hvis den har riper og merker, er det det som gjør den spesiell. "

Dette innholdet er importert fra Instagram. Du kan kanskje finne det samme innholdet i et annet format, eller du kan finne mer informasjon på deres nettsted.

Se på Instagram

Det kan også være det som gjør det velsignende rimeligere: "Jeg tror at hvis auksjoner skremmer deg, er dette flott mulighet til å gå inn og finne noe som har disse flotte detaljene, men ikke er, du vet, $ 10.000, "Nixon sier. Vi liker lyden av det.

Interesserte kjøpere kan besøk Leland Little sitt nettsted begynner i dag og legg et maksbud på varer - eller by direkte på auksjonen 26. mars.

Følg House Beautiful på Instagram.

Hadley KellerDigital direktørHadley Keller er en forfatter og redaktør med base i New York, som dekker design, interiør og kultur.

Dette innholdet er opprettet og vedlikeholdt av en tredjepart, og importert til denne siden for å hjelpe brukerne med å oppgi e -postadressene sine. Du kan kanskje finne mer informasjon om dette og lignende innhold på piano.io.